Jéger-mester
A jégeralsó olyan ronda,mint egy háklis anyós. De legalább melegít,és télvíz idején nem fagy le a kiálló testrészed...
Hordani, nem hordani?
Ez a probléma régi keletű. A középen összevarrt, a lábakat is elfedő ruhadarab az arab világból került Európa a XV.században.Összehasonlítva az akkor divatos,buggyos bugyogókkal,ezek egyenes vonalvezetésűek voltak. A XVII.és XVIII. században a térdnadrág jött a divatba Európában. Ezt a vastagabb (gyapjú) és vékonyabb (vászon) változatban készítették,az alsóruházatnak pedig természetesen alkalmazkodnia kellett ehhez a hosszhoz. Csak a XIX.században jelentek meg a bokáig érő nadrágok, a "szégyenlősebbek"nagy örömére. Az alsóruházat ekkor sem akart lemaradni nagy testvérétől,sem hosszban,sem népszerűségben.Az új szövőgépek megjelenésével teljes gőzzel beindult a termelés. Az előkelőségeknek az elegáns fogadásokon és a színházakban kötelező volt frakkban megjelenniük- a selyemhernyók legnagyobb bánatára.Ugyanis télen az elegáns viselet alatt selyemből készült jégeralsó egészítette ki a ruhatárat.
Földalatti divat
A XIX.század végének és a XX.század elejének macsói még nyugodtan felvették élénk színű alsónadrágokat is. Legyünk őszinték,manapság ez a meglehetősen furcsa lenne,bár a sötétkék, a barna és a bordó szín nem adta meg magát egykönnyen.Hogy miért?Nem látszott meg rajta annyira a kosz,így ritkábban kellett cserélni. De hát változnak az idők. A lóvasutat felváltotta a villamos,az utcákon pedig a hintók helyét átvették a zárt limuzinok. Az előkelőknek már nem kellett attól félniük,hogy esetleg meghűlhetnek a hideg szélben. A pantalló díszítése sokkal felkapottabb divat lett,mint alatta a jégeralsó viselése. A divattervezők manapság hiába is keresnének olyan vállalkozó szellemű modelleket,akik bemutatnák legújabb jégeralsóötletüket a közönségnek.
Gatya a pult alatt
Ha valóban szeretnél egy ilyen alsóneműt,akkor fel kell kötnöd a gatyádat. Amennyiben komolyak a szándékaid,menj el a legközelebbi férfinemű-boltba.Biztosan voltál már itt párszor,de valószínűleg nem vetted észre, ezt is árulnak! Legyél céltudatos! Kérdezd meg,hol találod,mert általában nincs kilógatva,hanem a pult környékén van valahol összehajtogatva. Leggyakrabban fehér,szürke,fekete és sötétkék színekben virítanak.Bokáig érnek,így az egész lábadat melegen tartják. Az áruk a minőségüktől függően 1200 és 10 000 forint között változik. Megválaszthatod azt is,gombosat (ezt könnyebb használni)vagy gombmenteset kívánsz-e felölteni.Bizonyos esetekben kicsit bonyolultabb hasznáni,mintha alsónadrágot viselnél,de ezt a különlegesen szexi megjelenéssel tudod majd ellensúlyozni. A gombtalan fazonban rögtön nagyobbnak látszik az,aminek nagyobbnak kell látszania. Arra figyelj,hogy amikor vásárolsz,lehetőleg ne műszálasat vegyél,hacsak nem akarsz szikrát hagyni,mint egy gőzmozdony. Persze azt sem mindegy,pamutból vagy darócszövetből készül-e. A durva anyagok ugyanis-minthogy közvetlenül érintkeznek az utókorral-könnyen kárt tehetnek a következő nemzedékben. Az egykor olyannyira népszerű jégeralsó mára már eléggé visszavonult,hasonlóan például a levéltárcához.
Szép vagy nem szép
A hosszú gatya ellenségei azt állítják,hogy toprongyosan néz ki az,aki felveszi a jégeralsót. Az a pasas,akinek a nadrágja száránál a macska belekap az alsójába,és elkezd azzal játszani,túl sok jóra ne számítson a társaságban.Egyébként is,akadályoz a gyors szexben. A nőnek fontos a tapintás. Arra számít,hogy egy szexis,szőrös lábat érez,ehelyett fehérneműt kénytelen simogatni.Ráadásul,ha már kellően beindultál, a gyors megkönnyebbülésre semmi esélyes sincs,ugyanakkor,ha szükség úgy hozza,a gyors menekülésben is megakadályoz. Az alsónadrág és a nadrág közt viselt ruhadarabot egyébként nem árt,ha kétnaponta kimosod,különben hamarosan olyan szaga lesz,mint az oroszlánbarlangnak. Így viszont hiába próbálsz elegáns benyomást kelteni öltönyben és méregdrága cipőben. Bár az is igaz,a szépség nem minden.Orvosok egyöntetűen állítják, a gát környékén a megfázás húgyúti fertőzéssel fenyeget. Azért ezt sem árt mérlegelned...
Felgatyásodva
Nem kell begyulladnod,ha télen leszel katona. A Magyar Honvédség ugyanis már a hatvanas évektől szériafelszerelésként adja katonái számára a molinónak nevezett,hosszúszárú meleg alsót.Ez kicsit vastagabb,mint a hagyományos jéger,és nem is fehér. Persze biztosan van olyan,aki emlékszik még a khakiszínre. A rendőrségnél is bevásárolhat az újonc,mert amikor felszerel,a ruhapénzen vásárolhat magának hosszúalsót.
Jégeralsó vagy valami más?
Nem akarsz jégeralsót viselni,ám nem szeretnéd,ha bármid is lefagyna. Ne aggódj,van választásod!
- Felvehetsz mondjuk egy síruhát,ami télen különösen praktikus viselet. Ha elmész egy sportboltba,többféle közül tudsz választani,az ízlésnek és a pénztárcádnak megfelelően.
-Viselhetsz farmert. Nem fagysz meg benne,de izzadni sem fogsz.
-Hosszú gyapjúzoknik. Nem olcsók,de az egészséged érdekében érdemes beruháznod 1-2 párra.
-Lovaglónadrág. Ezt nem kell viselned,hanem az előtted gyalogló nőnek. Miközben a fenekét bámulod,tuti,hogy nem foglalkozol a hideggel.
-Egy lapos üveg a hátsó zsebedben. Biztos,hogy két-három korty már érezheti hatását,ugyanis ezzel a fagyállóval feltöltve sokkal jobban bírod a hideget. Viszont nem alkalmazhatod a módszert vezetés közben,és nem csak a rendőrök miatt!
-Újságok.Hajléktalanok körében ez a leggyakoribb módszer. Előnye,hogy nem unatkozol,hátránya viszont,hogy könnyen elszakad.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez