Kirándulás a bajor "középkorba"
Ki ne ismerné II. Lajos, a hóbortos bajor király gyönyörű neuschwansteini kastélyát. A világ egyik legromantikusabbnak tartott épületét már az építkezésekor számos kritika érte, csakúgy mint építtetőjét, II. Lajost. A rengeteg pénzt felemésztő hóbort
A bajor völgyekben pázsitfű takarja be a hegyoldalt, és ezerféle fa színesíti a zöld szőnyeget. Ez a festői szépségű vidék bűvölte el a II. Lajos bajor királyt, amikor a valóságban is megteremtette a saját álomvilágát. A fenyvesek ölelésében, egy meredek sziklaszirtre építette a csodálatos neuschwansteini kastélyt. A ma ezreket vonzó építészeti csoda egykor teljesen kiürítette a királyi kincstárt.
Bajorország fővárosát alig fél óra alatt vonattal elérhetjük. A német vasút első szerelvénye 175 évvel ezelőtt zakatolt a síneken, most a leglassabb vonat is képes alsó hangon 300 km/ó száguldani. A határtalan technikai fejlődésről a Nürnbergi Vasútmúzeum vezetőjével hallhatnak helyszíni riportot, és további érdekességeket a vonatról.
II. Lajos bajor király valóságban is megteremtette a saját álomvilágát. A fenyvesek ölelésében, egy meredek sziklaszirtre építette a csodálatos neuschwansteini kastélyt. A fehér falak és bástyák messziről kitűnnek a hegyoldalból és a csipkézett tornyok nyújtózkodnak az ég felé.
A hóbortja nem merült ki pusztán egyetlen kastély tervezésében. A II. Maximilián által 1832-ben építtetett Hohenschwangau várat a germán lovagi mondák alapján neogótikus stílusban újította fel. Az államügyeket félretéve egy másik kastélyban, a Linderhofban hódolt kedvenc időtöltésének. A Graswangtal völgyében álló, neorokokó palotát, versailles mintájára álmodta meg. A gyönyörű park és a mesterséges barlang érdekessége sem ér fel azzal a minden bizonnyal felemelő élménnyel, hogy a király egy hatalmas kagylót formáló ágyban ringatózva nézte az ablaka előtt lezúduló patak lépcsősen kialakított vízesését. A különc uralkodó csak pár hónapig élvezhette teljes pompájában a menedékhelyeit, mert a bajor kormány bolondnak nyilvánította a 40 éves királyt, és száműzte. Három nap múlva, orvosával együtt holtan találták a Stambergi tóban. Az igazságot azóta is a homály fedi.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez