Világítás bluetooth-al? Igen! A Lupine megcsinálta!
Lezajlott az Eurobike 2015 és igen nagy meglepetésekkel szolgált. Az első nagy durranás volt a Lupine német lámpa gyártó újdonságai, amiről cikkünkben részletesen is beszámolunk.
Megszokhattuk, hogy a német Lupine mindig is az élen jár a világítások terén. Évek óta Ők a piacvezetők a lámpák felsőházában. Aki Lupine-t vesz az bizony "fénybenjáró" lesz. Idén is megleptek minket pár újdonsággal és természetesen hozták a kötelező frissítési köröket is.
BLUETOOTH lámpák?
Pontosabban vezetékmentesen vezérelt lámpák szólhatna a kérdés? Igen! Haladjunk csak sorjában a világon elsőként szerelték fel a csúcs lámpáikat BLUETOOTH 4.0 chippel! Így egy darab vezetékmentes kapcsolóval akár több, mint 5 db lámpát is tudunk vezérelni szimultánban anélkül, hogy a kormányt elengednénk. Így biztonságosabb az éjszakai kerékpározás, hiszen a markolaton a kezünk és nem engedjük el a kormányt soha csak a világítás változtatása érdekében sem. Nincsen kábel, nincsen gond, nincsen veszély. Az összes modell nevében megjelent egy "R" betű, ami jelenti, hogy a lámpa BLUETOOTH kompatibilis és érkezik rendeléskor BLUETOOTH vezérlővel. Természetesen a 3 fő lámpa modell érintett egyenlőre: Piko R, Wilma R, Betty R. A BLUETOOTH fejlesztésből csak a belépő modell (NEO) és a ROTLICHT hátsólámpa maradt ki. Természetesen mind 3 modell rendelhető BLUETOOTH nélkül is.
LUPINE APP:
A követklező nagy előre lépés az applikációk által átszőtt világunkban, hogy most már a Lupine lámpánkhoz is létezik APP! Az ingyenes Lupine lámpa vezérlő applikáció lényege, hogy a telefonunk segítségével tudjuk a lámpánkat irányítani. Számos funkciót és adatot elérünk a telefonunkon keresztül a lámpánkról, úgy mint: ki-be kapcsolás, fényerő, világítási módok, státusz monitor. A státusz monitor megmutatja: hány fokos a lámpa (led miatt fontos a hűtési tényező), hány voltunk van, az akkumulátor töltöttségével az adott programon mennyi ideig tudunk még világítani, hány Watton vagyunk éppen. Az App-tól és a vezetékmentes Controllertől függetlenül a lámpánk továbbra is vezérelhető direktben a lámpába épített kapcsoló segítségével.
NEO:
A Lupine belépő lámpája maradt a bemutatása óta 700 Lumen, hiszen ez a legkisebb és legolcsóbb lámpájuk. Továbbra is elérhető kerékpáros és fejlámpaként is.
PIKO:
A Lupine PIKO viszont már megújult, több szempontból is. Hiszen ez a modell már kérhető Bluetooth vezérléssel vagy anélkül és ráadásul a teljesítménye felment 1500 Lumenre. Elérhető PIKO 4 / R4 és PIKO 7 / R7 is, elérhető "X" kóddal is gyárilag fejlámpa kiépítésben.
WILMA:
A Wilma is nagyot lépett előre hiszen BLUETOOTH kompatibilis lett és a teljesítménye felment 3200 Lumenre. Természetesen van gyárilag itt is fejlámpa kiépítés ha biztosan tudjuk, hogy inkább fejlámpaként van rá szükségünk és nem kerékpáron szeretnénk elsősorban használni.
BETTY:
Nem utolsó sorban a sor végén a legnagyobb csattanó! A BETTY most először a világon elérte az 5000 Lumenes teljesítményt és természetesen itt alapkiépítésben jár a Bluetooth modul. 5000 Lumen leírom mégegyszer, mert ezt még nekem is emészteni kell, hiszen ez nem a "kínai" ígéret, ez valóságos, tesztelt, ellenőrzött 5000 Lumen! Rendelhető, mint fejlámpa szett is gyárilag a megfelelő elemekkel, be a kerékpáros lámpa szett is átépíthető pár extra kiegészítő elemmel fejlámpává.
ROTLICHT:
A hátsó lámpa maradt mindenben a régi de az átlátszó és piros lámpabúrán kívül most már rendelhető a fekete helyett látványos kék házzal is a lámpa. A 160 Lumen így is bőségesen elegendő a biztonságos láthatóságunk érdekében. A "féklámpa mód" lassulás szenzor alapján erősíti a fényünket ha fékezünk, vagy a fény szenzor sötétedéskor egyre erősebb fényre kapcsolja a lámpánkat, amit "autós ráfutásos" esetekben is tud, tehát ha az autó fényszórójából a fény rávetül a Lupine lámpára, akkor tudja, autós érkezik és így a legjobb láthatóságunk érdekében megemeli a lámpánk fényét a maximumra.
A "TL" vagyis zseblámpa, kézilámpa is feljebb lépett a teljesítmények kapcsán! A Piko TL is 1200 Lumen és a Betty TL is 5000 Lument tud.
USB ONE:
Ismert átalakító, hogy az amúgy erős, jó Lupine akkumulátorunkról bármikor tudjunk USB-n keresztül eszközöket tölteni lásd, telefon, fényképező....ez ismert de a fordított irány most készült el! A "puffer és Power Bank" kifejezések erre utalnak főként.
USB CHARGER:
Ez egyenlőre idei világujdonság, hogy a Lupine akkumulátorokat most már az USB CHARGER segítségével bármikor tudjuk USB portról is tölteni.
A magyarországi hivatalos, gyári képviseletet az Evobike Kft. látja el, ezért ha minőségi kiszolgálásra, gyors ügyintézésre, gördülékeny garanciális ügymenetre vágysz, keress minket bátran!
Korábbi Lupine lámpákkal kapcsolatos írásaink--››
Lupine lámpák világítási galériája--››
Krisztián
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez