Megnyílt a Gucci Múzeum
Guccio Gucci munkáit gyűjtötték össze egy középkori palotaépületben a Piazza della Signorián, a múzeum szerdán nyitotta meg kapuit.
A Gucci divatház alapításának kilencvenedik évfordulója alkalmából a márka székhelyén, Firenzében múzeumot nyitottak. A Piazza della Signorián egy középkori palotaépületben kapott helyett a múzeum, ahol a kiállított tárgyak között megtekinthető a legendás bambusz fogantyús kézitáska, illetve az a két egymásba fonódó kengyel is, amely 1950 óta a márka nemzetközi védjegyeként vált ismertté. A látogatók ezeken felül természetesen a Gucci a legújabb estélyi ruháit is megcsodálhatják.
A divatház 90. évfordulójának tiszteletére nyílt múzeumban a látogatók viszont nem csak a kiállításokat tekinthetik meg, hiszen a palotaépületben vetítőterem, könyvesbolt, wi-fi cafe, és ajándékbolt is helyet kapott.
Míg a palotaépület földszintjén többek között egy kávézó és egy könyvesbolt is megtalálható, viszont itt csodálhatjuk meg az 50-es, 60-as, 70-es évek híres Gucci táskákat, bőröndöket, kiegészítőket.
Táskákból ugyan az első emeleten sincs hiány, de mivel ez a szint ad otthont azoknak az estélyi ruháknak, melyeket híres filmsztárok viseltek a történelem során, így vélhetően ezek a ruhaköltemények a táskákat egy kicsit háttérbe szorítják. Szintén az első emeleten található egyébként egy kortárs művészeti terület is, amelynek a szomszédjában pedig a látogatók filmbemutatókat nézhetnek meg.
A második emeleten "Logomania" kiállítás tárgyai természetesen a Gucci dupla G monogramja köré csoportosulnak, de ezen a szinten mutatják be Gucci szabadidős termékeit.
Mivel a háromszintes épületnek természetes alagsora is van, így ez a szint sem maradhatott kihasználatlanul: az alagsorában egy archívum található, ahol Gucci hatalmas kulturális örökségét, azaz eredeti vázlatokat, fotókat, és dokumentumokat őrzik. Rossz hír viszont, hogy ez a részt a nagyközönség nem látogathatja.
Guccio Gucci 1921-ben alapította cégét, amely először főként bőrárúkra és kiegészítők gyártására szakosodott. Munkáit eleinte a londoni Savoy Hotelben látott bőrárúk ihlették, az eredetileg bőrműves és nyeregkészítő mester ugyanis éveken át dolgozott a szálloda portásaként.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez