Mi mindent határoz meg születés időpontja?
A kutatók felfedték, hogy a születési időpont mindenre hatással van, az intelligenciától kezdve az élet hosszáig. Ráadásul a születés időpontja meghatározhatja a későbbiekben választott szakmánkat is.
Egy decemberi gyerekből nagyobb valószínűséggel válik fogorvos, a januáriakból viszont behajtó. A februári születésűek a művészvilág tagjai lesznek, a márciusiak viszont pilóták. Április és május szülöttei rendkívüli változatosságot mutatnak a szakma szempontjából, a nyári babák valószínűleg nem lesznek jól kereső futbalisták, orvosok, fogorvosok.
A kutatók 19 különböző hivatás képviselőinek születési hónapját jegyezték fel a legutóbbi népszámlálás adatai alapján. Bár ezeket a trendeket nehéz megmagyarázni, a születési hónap és az egészségügyi problémák közti összefüggésnek van tudományos alapja.
A tavasz gyermekei hajlamosabbak a skizofréniára, az Alzheimer-kórra, az asztmára és az autizmusra. Általában nem is annyira okosak, mint az év más szakaszaiban világot látott társaik.
A szakértők szerint az eltérések jó része a terhesség alatti napfény mennyiségével áll kapcsolatban. A napfény serkenti a test D-vitamin termelését, melynek hiánya az első hónapokban egy életre rányomhatja a bélyegét a fejlődésre. Russel Foster, az Oxford Egyetem idegtudósának elmondása szerint a hatás kicsiny ugyan, „de nagyon világosan látható”.
„Nem az asztrológiát éltetem, de hatással van ránk az évszakok váltakozása. Abszurdnak tűnik, hogy a születés hónapja befolyásolja az életkilátásokat, de bizonyos szempontból meghatározza az élet hosszát, a testmagasságot, az iskolai teljesítményt, a testtömeg-indexet, a bioritmust és a később kialakuló betegségeket.”
(Forrás: Medipress)
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez