Partinemzedék: 1500 résztvevős születésnap
Kis híján tragédiába fulladt egy hamburgi születésnapi parti, melyre - a Facebook-os meghívó miatt - tévedésből mintegy 15.000 fiatal jelezte vissza a részvételét. Szerencsére a szülők igen hamar kapcsoltak, így a rendőrség időben felkészülhetett a várható tömegre, mely annak ellenére volt igen tekintélyes, hogy a bulit minden létező csatornán lemondták.
Az elővigyázatosság érthető volt, már csak a megjelenő mintegy 1500 fiatal miatt is, aki mindenáron be akart jutni a buliba. A tömeg kordában tartására a rendőrség lovas rendőrökkel megerősítve, és rövid időre tizenegy embert őrizetbe is vettek. Számos tinilány lábát össze-vissza vagdosták a törött üvegek, sőt, még kisebb tűz is keletkezett, amikor felgyújtottak egy szeméttárolót péntek este Hamburgban.
A 16 éves lány csak néhány barátját akarta vendégül látni a bulin hamburgi otthonukban, ám tévedésből mindenki számára hozzáférhetővé tette a közösségi portálra kitett meghívóját.
Az invitálás nyitott fülekre talált, mintegy 15 ezer ember jelezte az interneten, hogy részt akar venni a partin. Amikor a lány szülei megtudták, mi történt, lemondatták a bulit lányukkal, és értesítették a rendőrséget is, sőt, magán biztonsági őröket is fogadtak, hogy védjék otthonukat.
Hamburgban még közzé is tették a nyilvánosság számára, hogy nem lesz születésnapi buli, ennek ellenére mintegy 1500-an megjelentek a lány otthonánál. "Lezártuk az épület környékét, mintegy száz rendőrt vezényeltünk a helyszínre, négyen közülük lovas rendőrök voltak, ám ez sem tartotta vissza a srácokat az ünnepléstől" - mondta a rendőrség szóvivője. Thessa közben a nagyszüleivel ünnepelte meg szülinapját egy "rejtekhelyen".
Thessa esete újabb példája a közösségi portálok hatalmas erejének. Nem lehet eléggé hangsúlyozni, mekkora felelőssége van az ilyen partikat szervezőknek a biztonságos lebonyolításban, ráadásul további biztonsági kockázat, hogy maguk a szervezők is ebbe a korosztályba tartoznak, vagy épp maguk is buliznak. A közvélemény (- és a szülők) figyelme nálunk a januári West Balkán tragédia után fordult a jelenség felé, hiszen a fiatalok egyszerre és nagy tömegben érkeznek egy-egy buliba, amelyeket a legjobbnak tartanak. A német rendőrség (és persze a szülők) ébersége tehát most megakadályozott egy nagyobb tragédiát, ám a kérdés szabályozása (különösen az interneten terjedő buliszervezések) még várat magára.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez