Milyen a modern víztárolás sportoláshoz?
Ma már mindenki tudja, hogy a folyadék hiány "dehidratáltság" nagyon komoly veszélyeket rejt magában nem csak a teljesítményünkre vonatkoztatva, hanem az életünkre is. Több kérdés is felmerül sportolás közben hová tegyük a marék vizet?
Hőségben és sportolás közben nem kell túl bölcsnek lennünk, hogy belássuk kell a folyadékpótlás. Kezdhetnénk az emberi test felépítésétől a működéséig sorolni hány százalékunk folyadék. Ma már mindenki tudja, hogy a folyadék hiány "dehidratáltság" nagyon komoly veszélyeket rejt magában nem csak a teljesítményünkre vonatkoztatva, hanem az életünkre is. Fejfájás, lassulás, szédülés, elgyengülés és végül akár halál is lehet a vízhiány végeredménye. Étel nélkül húszszor annyi ideig bírjuk, mint folyadék nélkül. Több kérdés is felmerül sportolás közben hová tegyük a marék vizet?
Erre is van körülbelül kétszáz válaszunk is megoldásunk de miért is írom mindezt le akkor a Source vízszállítók kapcsán? Az üdítős flakon és az asványvizes PET palack nem mindig esik kézre nem kényelmes és motoron, kerékpáron menetközben nem jó használni. Több gyártó is gyárt Camelbag típusú vízszállító megoldásokat. Akkor miért pont a Source? Azért mert a Source műanyag, az üveg! Nem, nem kaptam napszúrást csak kifelejtettem egy apró részletet eddig a cikkből. Mégpedig a tisztítás kérdése. Kritikus minden vízszállítónál hiszen a legtöbb hidratációs rendszer itt bukik el végleg. Ugye nem kell bemutatnunk a poshadt víz ízét...Ezért a Source úgy gondolta más megoldás kell, mint az örökös tisztítás, fertőtlenítés. Megvizsgálták mikroszkóp alatt az ivótartályok felületét és bizony úgy nézett ki mint az Alpok hegyrendszere. Miért baj ez? A nem "sima" felületen jobban megtapad a nedvesség és benne a szennyeződés és már készen is vagyunk a tenyészet melegágyával. Mit tett ez ellen a Source? Megvizsgálta az üvegpoharat és rájött az üveg sokkal simább, mint az műanyagok mikroszkóp alatt. Előző példámhoz ragaszkodva megolkották az "Alpok" helyett az Alföld sima felülettel rendelkező vízszállítót. Üveg felületű műanyag? A könnyebb öntisztulás és főleg a száradás kérdése a felület egyenetlensége vagyis a simasága egyenes arányban állnak. Minél simább egy felület, annál kevesebb dolog tud megtapadni rajta. A megdöbbentő az, hogy 2000%-al simább felületet hoztak létre, mint a vizsgált konkurens termékeké volt. Zseniális! Üveg -műanyag? A Source vízpótló rendszerek titka tehát a "felületi simaság". Persze a gyorsabb száradás érdekében a teljes szélességben nyitható tartályokat is kifejlesztették. Erre innom kell egyet! A Source kulacsomból. Italozni csak mértékkel, de mint a pálinkánál itt is igaz minél tisztább, annál jobb.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez