A férfiak kopaszodása többféle tényezőnek tulajdonítható, beleértve genetikai és hormonális okokat is. Melyek a leggyakoribb kiváltó okok? Sorra vettük, hogy melyek azok a dolgok, amelyek hozzájárulhat ehhez a többnyire férfiakat érintő problémához, illetve azt is, hogy hogyan lehet kideríteni, hogy mi is a forrása.
Genetika: Az egyik leggyakoribb ok a férfi kopaszodás mögött a genetika. Az öröklött hajhullás, amelyet androgenetikus alopecia-nak neveznek, családi öröklés útján terjed. Ha a családban voltak kopasz férfiak, akkor nagyobb az esélye annak, hogy ez a további generációk esetében is megjelenik.
Hormonális változások: A kopaszodásért felelős hormonok közé tartozik a dihidrotesztoszteron (DHT). A tesztoszteron hormonból képződő DHT befolyásolja a hajhagymák érzékenységét, és hozzájárul a hajhulláshoz és a hajhagymák fokozatos zsugorodásához.
Életkor: Az életkor előrehaladtával a férfiaknak nagyobb esélyük van kopaszodásra. Az öregedéssel a hajhagymák is elöregednek, és kevésbé termelnek új hajszálakat.
Stressz: A hosszan tartó vagy intenzív stressz szintén negatívan befolyásolhatja a haj egészségét és növekedését. Az erős stresszhatás következtében a hajhagymák pihenő állapotba kerülhetnek, és a hajhullás fokozódhat.
Egészségügyi állapot: Bizonyos egészségügyi problémák, például autoimmun betegségek, pajzsmirigyproblémák vagy hormonális rendellenességek is hozzájárulhatnak a kopaszodáshoz. Hogyan lehet ezt kideríteni? A Synlab Hajhullás – férfi csomagja azoknak ajánlott, akik szeretnék kideríteni, milyen okok állhatnak fokozódott hajhullásuk hátterében. A probléma szerteágazó, és csak részben vizsgálható laboratóriumi módszerekkel – ezeket tartalmazza a Synlab panelje, amelyhez júniusban ingyenes konzultáció nyújt plusz segítséget.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez