Kulcsszó keresés /


Miután elvesztettem a reményt

Azt mondják, a remény hal meg utoljára. Na, persze. Meg tud az halni sokkal hamarabb. Ha csak egy kis időre is, de holtan heverhet az ölünkben és akkor nézhetünk, hogy mi jön ezután. A nagy semmi. Vagyis először, tényleg az van, egy nagy semmi. Aztán meg a: Na, és? Végül a remény aprócska holttestét berakod egy inkubátorba, kiveszed a jégkrémet a hűtőből, kis falatokban kanalazod. Lesed az óramutató kattogását. Már nem is idegesít. Szép csendben várod, hogy a remény újra életre keljen, majd az első szívdobbanása újra beindítsa a test működését és az inkubátor csipogni kezdjen.

olvass tovább

6 egyszerű buddhista gyakorlat, ami pozitívan hat az életedre

Matthieu Ricard, a biokémikusból lett buddhista szerzetes szerint a boldogság olyasvalami, amit saját magunk fejleszthetünk ki, ha olyan szokásokat gyakorolunk be, amelyek elősegítik a belső béke állapotát. A buddhisták nem magyaráznak meg semmit, nem analizálnak, hanem azonnal a végeredményre mutatnak. Egyre többen nyitottabban gondolkodunk, sokat olvasunk, beszélgetünk, de a gyakorlatba kevés dolgot ültetünk át ezekből az új ismeretekből.

olvass tovább

'A megbocsátás az egyetlen út a belső békéhez.' Idézetek

  • 2023. május 28.

Kedvesnek lenni. Ez egy alapvető dolognak kellene, hogy legyen. A kedvesség ugyanis felszabadít és összekapcsol másokkal. Az élet néha kegyetlen, és sokszor nem azt kapjuk másoktól, amit remélünk. Ezért néha magunknak kell törekednünk a lezárásra és a megbocsátásra, a belső lelki békénk érdekében. Függetlenül attól, hogy a másik fél megadja-e nekünk ezt vagy sem.

olvass tovább

Egy ilyen őrült világban az éneklés belső békét ad - Interjú Deva Premallal és Mitennel

  • 2019. szeptember 20.

Talán nem túlzás azt mondani, hogy Deva Premal és Miten, a világ legismertebb mantraénekesei képesek voltak megváltoztatni nyugati ember viszonyát a keleti szent tanokhoz és a mantrákhoz. Az általuk megzenésített ősi, főleg szanszkrit szövegek segítenek megtalálni a belső nyugalmat, erőt adnak a nehéz helyzetekben és a változások idején. Koncertjeiken nincs taps, a mantrák utáni csend az, ami a legfontosabb, ez az, amiben megmártózik és újjászületik a lélek. Budapesti látogatásuk kapcsán beszélgettünk.

olvass tovább