Kulcsszó keresés /


A stressz, ami pusztítja az egészségünket

  • 2025. március 31.

A stressz az egyik olyan tényező, amely káros hatással lehet az egészségünkre. Ha hosszú távon jelen van, akkor pusztítást okozhat a mentális és érzelmi egészségünk terén, ami súlyosbítja a fizikális problémákat is. Sok tanulmány megerősített azt, hogy a stressz fokozza a krónikus betegségek, például az Alzheimer-kór, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát. A depresszió és a szorongás is gyakoribbak a krónikusan stresszes egyéneknél.

olvass tovább

Ints búcsút a cukornak!

  • 2025. január 04.

Sajnos amennyire egészségtelen, olyannyira finom is. A túlzott cukorfogyasztás számos olyan súlyos betegség előidézője lehet, mint a diabétesz, különböző szívproblémák, de akár egyes rákbetegségek is. Úgy érzed, eljött az ideje, hogy tegyél a testedért, az egészségedért, és megtisztítod magad a cukortól? Segítünk!

olvass tovább

Férfiak és a mentális egészség – törődnek-e vele vajon eleget?

  • 2024. november 07.

November világszerte a férfiegészség hónapja, amikor a figyelem középpontjába kerülnek a férfiakat érintő egészségügyi kihívások és megelőzési lehetőségek. Nagy hangsúlyt kap a férfiak körében gyakori betegségek szűrése és megelőzése, valamint az általános testi és lelki egészség fontossága. A kampány célja, hogy felhívja a figyelmet az időben történő orvosi vizsgálatok és az egészségtudatos életmód jelentőségére, ösztönözve a férfiakat arra, hogy foglalkozzanak az egészségükkel, és törődjenek magukkal hosszú távon.

olvass tovább

A dohányzás elhagyása nem csak Önre lesz jó hatással - A Dohányzásmentes Világnap

  • 2024. május 31.

A dohányzásról mára közismert tény, hogy elképesztően káros a hatása, többek között a különböző rákos és tüdőbetegségek legfőbb okozója. Nem csak az Ön egészségére van káros hatással, hanem másokéra is: a cigarettafüst belégzésével ugyanis a környezetében lévők egészségét is károsítja és nem csak a passzív dohányzás miatt, hanem a harmadlagos dohányfüsttel is, ugyanis a dohányfüstből származó különböző káros anyagok a zárt térben megmaradnak a berendezési tárgyakon és a falakon is.

olvass tovább

Férfiként is fontos a szájüregi egészség!

  • 2024. május 14.

A legújabb kutatások értelmében a férfiak 60%-kal nagyobb valószínűséggel hanyagolják el a szájüregi egészségüket, mint a nők. Magasabb náluk a periodontális betegségek és a traumák aránya, valamint a rossz szájhigiéniai szokások is gyakoribbak, ideértve a dohányzást és a rendszeres és alapos fogmosás elmaradását. A férfiak ráadásul kedvelik a több fizikai kontaktussal és sérülésveszéllyel járó sportokat, mint a futball, a kosárlabda, illetve a különböző küzdősportok, amelyeknél gyakoribbak a balesetek, ami a fogak egészségét is befolyásolhatja.

olvass tovább

A megelőzés életet menthet

  • 2023. december 14.

Sajnos még mindig ott tartunk, hogy 2023-ban is tabunak számítanak a nemi betegségek. Holott mindannyiunkat érinthet, sőt sokkal többet kellene tudnunk és beszélnünk róla, mint amennyit jelenleg.

olvass tovább

Hagyjunk fel a pozitív gondolkodással! - Az első lépés az egészség felé

A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor, aki A test lázadása címmel írt könyvében saját tapasztalatai, kutatási eredményei és pácienseinek példáján keresztül világítja meg, hogyan hatnak korai élményeink a stresszre adott reakcióinkra és hogyan befolyásolja a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünket. A könyv alapgondolata ilyenformán egészen egyszerű: szerzője arról ír, hogy az emberek egészsége nem független az érzelmeiktől és lelkiállaputoktól sem.

olvass tovább

5 tipp az egészségtudatos étkezéshez

  • 2023. július 24.

Szerencsére egyre többen érzik a fontosságát a mindennapokban az egészségtudatos étkezésnek és figyelnek oda arra, hogy mi kerül a tányérra. Az egészséges táplálkozást pedig már rövid távon is meghálálja a szervezet: sokkal jobb lehet a közérzet, erősödik az immunrendszer, így pedig a betegségekkel szemben is ellenállóbbak leszünk. Hogy ne vesszünk el a sok tanács és éppen aktuális divat diéták között, ha most fogunk bele egy egészségesebb életmód kialakításába, érdemes egy, a témában jártas szakember tanácsait követni.

olvass tovább