Kulcsszó keresés /


A katonatiszt – Hyundai Kona 1.6 GDi Hibrid

A vadonatúj Hyundai Kona járt nálunk és sok szempontból olyan lett az autó, mintha az autós újságírók álmát valósították volna meg a koreai márkánál. Sehol semmi zongoralakk és a fizikai kezelők is visszatértek a műszerfalra. Ezek szerint nem volt hiábavaló annyit siránkozni arról, hogy a túlzott digitalizáció inkább szükségtelen, mint hasznos. De abban a pillanatban, amikor a volán mögé ülünk és elindulunk, azonnal rájövünk, hogy van némi üröm az örömben.

olvass tovább

Szeretem benne a káosz rendjét

Szeretem a vadont, az erdőt, leginkább az érintetlen, vagy legalábbis a civilizáció által a legkisebb mértékben érintett rengeteget. Szeretem benne a káosz rendjét. Nem attól lesz benne rend, hogy a fák, bokrok és egyéb növények katonás sorban állnak benne, centiméteres pontossággal belőve egymástól. Az az ember rendje.

olvass tovább

Az utolsó Mohikán – Jeep Wrangler Rubicon 2.0

Vannak márkák, amelyek egybeforrnak a termékkel, úgymond köznevesülnek. Függetlenül attól, hogy a mai napon ki az adott termék gyártója, a termék nevét az első gyártó viszi tovább. Gondoljunk csak a Frigidaire-re, a Rotring tollra vagy éppen a celluxra, de mondhatnám éppen a kukásautót is, amely a KUKA nevű cég által gyártott szemétszállító autóról kapta a nevét. Pontosan ilyen a Jeep márkanév is. Ugyanis az első és méltán híres dzsipet, a II. világháború katonai terepjáróját a Willys-t, a Jeep gyártotta.

olvass tovább

Turisták a gépfegyverek árnyékában - Korea

  • 2018. augusztus 25.

Szöul igazi metropolisz, Dél-Korea száguldóan fejlődő központja. Hihetetlen, hogy ez a modern főváros csak mintegy 50 kilométerre fekszik a világ legbrutálisabb totalitárius államától, Észak-Koreától. A két országot, vagy inkább a két világot az úgynevezett demilitarizált övezet (DMZ) választja el, mely neve ellenére a Föld katonailag legjobban őrzött területe. Belépés csak saját felelősségre!

olvass tovább

Megbélyegzett szerelem

Nem bírom szó nélkül hagyni azokat a sztereotípiáktól hemzsegő útmutatásokat, melyekben megmondják, hogy kibe érdemes és kibe nem érdemes beleszeretnünk. Egy jófiúba azért ne szeress bele, mert mi van, ha anyámasszonykatonája, egy jó pasiba azért ne, mert biztosan félrelép, egy orvosba meg semmiképpen, mert sosincs otthon; de egy tanárnak meg alacsony a fizetése, hogy eltartson egy családot; a vendéglátósokról nem is beszélve, akik mind alkoholisták vagy drogosok.

olvass tovább

Legendás címlaplányok

  • 2014. május 22.

A pin-up girl kifejezést elsősorban a címlapokon szereplő vonzó hölgyekre használjuk, akiknek bérelt helyük van minden tisztességes garázsban, katonai barakkban, öltözőszekrényben.

olvass tovább

MONEY CO.

  • 2011. június 26.

Attól kezdve, hogy Björn Borg és Mats Wilander, a két tenisz sztár a 70-es és 80-as években a svédek számára kötelező katonai szolgálat, ill. az „elenyészőnek” számító, mintegy 85%-ot meghaladó adókulcs, és az adatok nyilvánosságra hozatalát megkövetelő törvény elől menekülve tábort vert itt, Monaco egyre inkább sportmágnásokat összegyűjtő várossá vált.

olvass tovább

Győzelmi parádé kicsit más szemszögből

  • 2011. május 13.

Ismét megrendezték Moszkvában a hagyományos győzelmi napi parádét, ahol a gondosan kiglancolt orosz hadsereg legszebb haditechnikai eszközei és fess katonái mutatták be a világnak (és persze úgy általában a nyugatinak), létezik még ellenpólus. Ha ők mondják, mi el is hisszük, mindenesetre tiszták a vasak.

olvass tovább

UFO újratöltve: Los Angeles

  • 2011. február 25.

Hálás téma. UFO-k és pár tucat amerikai katona. Előbbi gyakorlatilag kimeríthetetlen forrás, kényes politikai kérdések nélkül (üdítő kivétellel: District 9), utóbbi pedig mindig jól jön, ha a folyó pénzügyi év bevételi oldalát kell megtervezni. Így hát idén sem maradunk UFO-k és WASP hősök nélkül, de nem szabad túlzásokba esnünk. Nem egy Függetlenség Napja típusú csillagos-sávos propagandafilmet kapunk márciusban.

olvass tovább

Pinko 2010 férfi és női őszi-téli kollekciója

  • 2010. december 01.

A sport világának igénybevételével és a mindennapokban megjelenő merész megjelenés újra feltalálásával a divat felfedezte a hasznos divatosságot. Számos hatás sorolható fel: katonaságból a csuklyás kabátot, a síelésből a lábszárvédőket a teniszből pedig a rakott miniszoknyákat hozták be.

olvass tovább