Kulcsszó keresés /


Mesterséges intelligencia a mindennapokban: Hogyan könnyíti meg az életünket?

  • 2024. augusztus 09.

Az utóbbi években a mesterséges intelligencia (MI) hihetetlen mértékben fejlődött, és egyre több területen jelenik meg a mindennapi életünkben. Már nem csak a sci-fi filmek és a futurisztikus technológiák része, hanem számos hétköznapi alkalmazásban is megtalálható. De hogyan változtatja meg az MI a mindennapjainkat, és milyen előnyöket kínál számunkra?

olvass tovább

A nagy AI&Leadership kutatás – a válaszok egyediek, a fejlődés közös

  • 2024. május 06.

A Bizalmi Kör, Magyarország elsőszámú vezetői klubja, az RSM Hungary Zrt. és az Egyensúly Intézet arra vállalkozott, hogy eloszlassa a cégvezetők körében a mesterséges intelligencia térnyerése miatti aggodalmakat. Közös kutatásuk eredményeit egy nagyszabású konferencián ismertetik majd, ahol a résztvevők a hogyanokra is választ kaphatnak.

olvass tovább

Urban Verbunk: Ne hazudj a bolygónak!

  • 2024. február 06.

A magyar néptánc hagyományainak ősereje találkozik a globális társadalmi kihívásokkal és a mesterséges intelligencia megjelenésével az Urban Verbunk egyedülálló színpadi produkciójában. A „Ne hazudj a bolygónak!” című, műfaji határokon átívelő, rendkívül látványos, multivizuális tánc-show – a decemberi telt házas bemutató után - február 15-én, március 10-én és április 23-án látható újra a RAM-ART Színházban.

olvass tovább

Törj ki a home office-ból a jövő edzésével

  • 2023. június 15.

A számítógépek, a mesterséges intelligencia és az internet korában az otthoni munkavégzés valósággá, sőt, mindennapossá vált. Bár ez az új létforma számos előnnyel jár, kihívásokban sincs hiány, legyen szó akár a naphosszat tartó ülő testhelyzetről, az elszigeteltségről, vagy éppen a magánélet és a munka között elmosódó határvonalról.

olvass tovább

Az ENEOS és a Toyota összefognak annak érdekében, hogy Woven City legyen a világ első hidrogénalapú közössége

  • 2021. május 13.

Woven City a Toyota nemrégiben Japánban átadott jövővárosa, ahol a világ a jövő technológiái (zöld energetika, robotika, mesterséges intelligencia, város automatizáció, jármű-jármű és jármű-insfrastruktúra közötti kommunikáció, önvezető autók, stb.) területén vezető tudósai dolgoznak egy olyan város prototípusának megteremtésén, amely etalonként szolgálhat a jövő társadalma számára. Az emberközpontú jövő-város célja a teljesen karbonsemleges működés, amelynek fontos pillére lesz a teljes város működését lehetővé tévő zöld hidrogén infrastruktúra kialakítása, az épületenergetikától a városban működő járművek üzemanyagellátásáig.

olvass tovább

A Toyota nemzetközi kutatási központja kibővíti tevékenységét

  • 2020. augusztus 04.

A világ legzöldebb és leginnovatívabb autógyártójaként ismert, a környezetbarát megoldások mellett a robotika és a mesterséges intelligencia fejlesztése terén is vezető szerepet betöltő Toyota nemzetközi kutatási központja, a Toyota Research Institute - Advanced Development, Inc. (TRI-AD) bejelentette, hogy 2021 januárjától egy holdingba, illetve két operatív cégbe szervezi át kibővített tevékenységét.

olvass tovább

jöhetnek a Toyota repülő autói?

  • 2020. január 17.

A Toyota a gyártásban, a minőségbiztosításban és a költségek ellenőrzésében szerzett tapasztalatával támogatja a Joby Aviation áttörésnek számító eVTOL légi járművének fejlesztését és előállítását. A világ leginnovatívabb autógyártójaként ismert, a környezetbarát részben vagy teljesen elektromos meghajtások, az önvezető technológiák, valamint a robotika és mesterséges intelligencia területén is vezető fejlesztőnek számító, és saját repülő autó fejlesztési projektet is jegyző Toyota 394 millió dollárral, fő befektetőként finanszírozza a Joby C sorozatát.

olvass tovább

Ezért jó, ha robotok végzik el az emberek munkáját

  • 2016. szeptember 12.

A robotok alkalmazása javíthatja a hatékonyságot és a szolgáltatások minőségét, különösen a raktározás és a logisztika területén, ráadásul a közhiedelemmel ellentétben nem elveszik az emberek munkáját, mindössze átveszik a monoton, fárasztó és fizikailag megterhelő feladatokat, amiket a munkavállalók egyébként sem szívesen végeznek el. Így a cégek és az alkalmazottak egyszerre profitálhatnak a robotizációból, amelyet nem csupán a nagyvállalatok, hanem kkv-k és startupok is egyre nagyobb arányban alkalmaznak hazánkban.

olvass tovább