Kulcsszó keresés /


Férfiszempont:Meddig él egy párkapcsolat?

Amíg teremtik, hiszen a párkapcsolat nem egy olyan magától értetődő és működő jelenség, mint mondjuk a saját szervezetünk funkciói. A szívverésünkre, az emésztésünkre, a pislogásunkra nem kell külön-külön odafigyeljünk, és nem kell egy láthatatlan potméteren reggelente beállítani az aznapi kívánt értékeket. Mondhatnánk működik magától. A kapcsolat nem ilyen, azt teremteni kell, hogy létezhessen.

olvass tovább

Egy jól működő kapcsolatért tenni kell, nem magától érik be

  • 2024. március 12.

Lássuk be, ha az ember komoly kapcsolatban él, a szerelem, és a rózsaszín köd mellett előbb vagy utóbb megjelennek a problémák is. És rájövünk, hogy egy jó kapcsolatban bizony van meló bőven, tudatosan, közösen kell tennünk azért, hogy tartós és jól működő legyen. Az alábbi listában azokat a pontokat gyűjtöttük össze, amik bizonyítottan javára válhatnak minden párnak!

olvass tovább

Figyelmen kívül hagyja a véleményed - Mi mutat arra, hogy a partnered nem értékel?

  • 2023. augusztus 11.

Minden ember megérdemli, hogy egy olyan egészséges párkapcsolatban éljen, ahol nem kell visszaszorítania önmagát, az igényeit és lehet véleménye a saját érzéseiről, gondolatairól. Azonban sajnos sokszor látni olyan kapcsolatokat, ahol az egyik fél sokkal kevésbé értékeli a partnerét, mint kellene. Milyen jelek figyelhetőek meg ezen kapcsolatok dinamikájában?

olvass tovább

Intimitás mesék – a társ-dinamika

Az első témának a párkapcsolati dinamikát választottam, melyet most a női oldalról közelítek. Tehát a nő élettapasztalata (imprinting), mintái, hogyan befolyásolták a férfi viselkedését, és magát a kapcsolat alakulását. A dinamika milyensége és minősége, az alapja a két ember kapcsolatának, tehát annak is, hogy lehetséges-e az intimitás és annak megélése kettejük közöttük.

olvass tovább

Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban

Vizsgáljuk kicsit az emberi és a szexuális vonatkozásait a szerepeinknek, a szerepcserének. Az ember alapvetően három féle szerepében lehet: felnőtt, gyermek és szülő. Egy párkapcsolatban is felvesszük mind a három szerepet, de alapvetően főként a felnőtt szerepünkben vagyunk. Ilyenkor tudunk társ kapcsolatban és olyan társ dinamikával élni és szervezni a mindennapi életünket és pillanatainkat, amik meghatározzák a párkapcsolat és az egyén egészséges működését. Ám van, amikor átkerülünk szülői szerepbe. Például, ha tanítani szeretnénk valamit a párunknak, amihez szükséges egy intenzívebb időszak. Amíg ez egy időszakos „esemény” a két fél között, addig tanítást és tanulást szolgál. Az az üzenete: „Gyere velem, kövess, emelkedjünk közösen!”

olvass tovább